תלמה אליגון-רוז היא יוצרת רב-גונית – סופרת, מחזאית, תסריטאית, מו"לית, משוררת ומלחינה שמופיעה עם שיריה, ופעילה בתחום הזמר העברי.
נשואה ליורם רוז ולהם שלושה ילדים, איתמר, דניאל ואביגייל, וחמישה נכדים. תושבת גני-יהודה, סביון.
ילידת תל-אביב, בוגרת החוג לפילוסופיה וללשון עברית באוניברסיטה העברית בירושלים, ולימודי תעודה במכון לקומוניקציה בירושלים. כמו כן למדה לימודי תעודה במחזאות באוניברסיטת תל אביב, ומוסיקה בבית ספר לג'אז "רימון". תלמה למדה בבית ספר לשירת המקהלה, ועד היום שרה במקהלה הקאמרית ברמת גן.

במסגרת תפקידה כמפיקה וכמנהלת אומנותית בחברת התקליטים סי.בי.אס (כיום אן.אם.סי) בין השנים 1970-1984, הפיקה זמרים רבים וביניהם: יהורם גאון, הפרברים, חוה אלברשטיין, נעמי שמר, דיוויד ברוזה, אריק סיני, יהודית רביץ, שלום חנוך, אריק איינשטיין, וכן התקליטים "דיזנגוף 99", "נואיבה", "ארץ טרופית יפה", ועשרות רבות של תקליטי ילדים.

את שיריה הרבים שהפכו לקלסיקה של הזמר העברי, ביניהם: "אבא שלי", "שלוש אהבותיי", "אל תשטה באהבה", "אין לך מה לדאוג", "ארץ צבי", "יונה עם עלה של זית", ועוד רבים, תוכלו לראות באתר תחת עמוד "שירים".

יחד עם בעלה, יורם רוז, הקימה את הוצאת "כינרת" בשנת 1978 (כיום- כנרת, זמורה-דביר). במסגרת זו היא יזמה וערכה שורה של ספרים המנציחים את התרבות העברית המתחדשת, ביניהם – "מאה שירים ראשונים", "מאה סיפורים ראשונים", "1000 זמר ועוד זמר", "עכשיו שרים", "לטייל עם התנ'ך", "ארץ נולדת", "שירי רחל", "אהבת הארץ" ועוד.
תלמה כתבה, תרגמה ועיבדה עשרות רבות של ספרי ילדים - ביניהם "הנסיך הקטן" מאת אנטואן דה סנט אכזופרי, ו"סיפורי ככה בדיוק" - מאת קיפלינג. שאר ספריה נמצאים באתר תחת עמוד "ספרים".

ליברית לשתי אופרות:
"הבן יקיר לי אפרים" – במסגרת פסטיבל ישראל ע"י האופרה הישראלית החדשה ב- 2001;
"החלילן מהמלין" – בביצוע והפקת התזמורת הקאמרית הישראלית ב- 2001.

תסריטים לסדרות הטלוויזיה:
"הצריף של תמרי", "החתול שמיל", "ראש כרוב", "חמדו לשון".

בשנת 2013 הוענק לתלמה פרס אקו"ם למפעל חיים על שם נעמי שמר.
בשנת 2022 הופק עבור תלמה ערב מחווה לשיריה בפסטיבל ימי הזמר בחולון, בו היא קיבלה פרס נוסף על מפעל חייה.
בשנת 2023 הוענק לתלמה אות מפעל חיים בזמר העברי מהמכון לחקר ''שיר ישראלי'' באוניברסיטת בר אילן.